57.jpg

Z nadaljevanjem obiska teh strani soglašate z njihovo uporabo. Več o tem

Razumem

Piškotek je v računalništvu podatek o uporabniku, ki ga spletni brskalnik shrani na računalniku ali drugi elektronski napravi za možnost nadaljnje uporabe. Gre za informacije, ki se ob obisku posamezne spletne strani shranijo na posameznikov računalnik in so ob ponovnem obisku iste strani uporabljene za prepoznavanje, sledenje in zbiranje specifičnih informacij o internetnih uporabnikih, kot so npr. preference do določenih strani/vsebin ali nakupovalne navade na spletu.

Privolitev uporabe

Pri Rožicah ustvarjamo

Kaj sploh so senzorične stekleničke?

To so stekleničke, bolje rečeno plastenke, polnjene z različnimi tekočinami in/ ali drobnim materialom. Namenjene so raziskovanju malčkov (ali večjih otrok, odvisno od vsebine). Na tak način lahko otroci raziskujejo njim nevarne predmete (take in drugačne drobižke), se umirjajo ob opazovanju vrtincev bleščic in ostalega, urijo koncentracijo ob opazovanju, se učijo (barve, besede…), urijo finomotoriko (pincetni prijem)... Z njimi lahko tudi spodbujamo plazenje pri dojenčkih, saj se zaradi teže plastenke običajno ne odkotalijo predaleč.

Senzorične stekleničke lahko polnimo s tekočimi ali sipkimi materiali. V vodi, ki jo lahko obarvamo z različnimi barvami, se bodo predmeti najhitreje premikali (umirjali, posedali), v olju počasneje, v kakšnem detergentu za pomivanje posode, milu ali čemu podobnemu pa počasi. Lahko tudi kombiniramo več različnih tekočin (na primer olje in vodo). Vodo je najbolje barvati z jedilnimi barvami. Tempera se namreč posede na dno, kot bleščice. Uporabite lahko v naravi nabrane predmete, perlice iz ogrlice, gumbe, narezane slamice ... Odvisno tudi od otrokove starosti in spretnosti.

Senzorične stekleničke smo izdelovali tudi pri Rožicah. Otroci so v stekleničko samostojno dajali barvne cofke, zvezdice, svetleče svedrčke… Nato smo noter natresli bleščice in plastenko napolnili z vodo. S toplotnim lepilom smo zamašek zalepili na stekleničko.

In igrača je tu :)

Za enoto Divača: Tina Tavčar