Videoklic Divača- Reunion

Spet smo poklicali naše francoske prijatelje na otok Reunion. Natančneje, pogovarjali smo se s razredom CP1 in učiteljico Sandrine na šoli Bossard.

Zapeli smo pesmico -"Mojster Jaka"- mi v slovenščini, oni v francoščini, nato pa smo predstavili še naši igri za projekt "Play! Play! Play!".

Ker je naša skupina "Želvice" najmlajša skupina otrok, ki je vključen v ta projekt "E-twinning" z naslovom "Play! Play! Play!", bomo prilagodili tudi igre narodov, ki se jih bomo naučili.

Mi smo predstavili rajalno igro "Bela, bela lilija", razred pa nam je predstavil igro "Tiy Jean ek Tiy Jeanne"- gre se za štafetno igro, pri kateri dve skupini otrok tekmujeta, kdo bo hitreje oblekel otroka z različnimi oblačili. Zmagala je tista skupina, ki je prva oblekla otroka v hlače, majico, nogavice in kapo.

Spoznali smo tudi igro "Garçons attrapent filles", kjer fantje ulovijo dekleta, nato pa še dekleta fante.

Igre bomo podrobneje spoznali v mesecu maju, kjer bomo preizkusili tudi igre drugih narodov, ki sodelujejo v tem projektu.

Za enoto Divača: Mateja Lah Vojska