Za zdravo telo

Pri Palčkih smo v oktobru spoznavali svoje telo.

Dele telesa so otroci poimenovali, pokazali, pri tem pa so si pomagali tudi z ilustracijami in preprosto didaktično igro. Spoznali smo bibarijo Pika, pika, pikica, ob kateri so nekateri že narisali svoj preprost portret. Nasploh je otrokom ta bibarija zelo všeč, zato jo dnevno obnavljamo. Da seveda ne pozabimo, da se odvajamo od pleničk. Že kar nekaj otrok pridno uporablja kahlico in na ta način z zgledom spodbuja tudi druge.

Spoznali smo tudi Mucka Mjava, ki se zelo rad umiva, ob njem pa smo se naučili, kaj vse nam pomaga, da ostanemo zdravi.
Kaj pa če kljub temu zbolimo? Takrat pa moramo k zdravniku.
Otroci so preko igre spoznali vlogo zdravnika, kar jim je bilo zelo všeč, saj v igri še vedno radi posežejo po »zdravniških pripomočkih«. V vlogi medicinske sestre nas je obiskala tudi Atinina mama, ki je otrokom še malo bolje predstavila ta poklic. Otroci so lahko v »ambulanto« pripeljali svoje igračke, jim izmerili vročino in jih pozdravili raznimi sirupi in zdravili. Poseben poudarek pa smo dali osebni higieni, torej skrbnemu umivanju rok in seveda tudi zobk. Po predstavitvi je Atinina mama poskrbela tudi za preventivo in vitamine, otroci so se namreč lahko posladkali z zdravim grozdjem.

Za enoto Divača: Mateja Modic