Boomwhackers ali glasbene cevi

Igranje glasbe še nikoli ni bilo tako zabavno.

Uglašene glasbene cevi so plastične cevi različnih dolžin in barv. Vsaka dolžina in barva cevi je uglašena na določen ton, kar omogoča izvajanje in ustvarjanje različnih ritmov, melodij in akordov.
Otroci skozi igro z njimi samostojno iščejo široko paleto različnih načinov uporabe glasbenih cevi, ponavljajo ter izvajajo ritmične in melodične vzorce, povezujejo ritem z zlogovanjem besed, pridobivajo občutek za melodijo ter se seznanjajo z osnovnimi glasbenimi pojmi. Predvsem pa ob igrivo obarvanih dejavnostih z njimi doživljajo občutke veselja, sproščenosti in zabave, kar je pri učenju predšolskega otroka, ki temelji na osvajanju novih znanj skozi igro, poglavitnega pomena.
Ob igrivo obarvanih dejavnostih z njimi doživljajo občutke veselja, sproščenosti in zabave. Mravljice se igramo, eksperimentiramo in uživamo v igranju glasbe.


Za enoto Divača: Barbara Majcen