To je moj dan

Rojstni dan je za vsakega otroka pomemben dan, ki ga praznuje v vrtcu ob prijateljih, ki ga imajo radi.

Na ta dan je v središču pozornosti in tako je tudi prav, saj mu vsi želimo pričarati čudovito praznovanje. Za način praznovanja rojstnih dni smo se dogovorili skupaj v skupini: otroci in vzgojiteljici. Zabava tako vključuje igre, katere se najraje igramo: rajalne igre, Gnilo jajce, Pajke v mreži, gibalni Kamen-škarje-list, Telefonček… za vsakogar se najde kar mu je všeč. Dan prej slavljenec izbere med tremi igrami za uvod v praznovanje, sledi izbira igre za glavni žur in še igrica za sproščanje in umiritev. Slavljenec sam vodi praznovanje in izbrane igre. Tako ideje in želja otroka na njegov dan vpletamo v celodnevne aktivnosti, ter tako omogočimo prav vsakemu otroku, da dejavno sodeluje pri organizaciji in izvedbi lastnega praznovanja in ob tem doživlja ugodje, zadovoljstvo in srečo. Vsako praznovanje je malo drugačno, a posebno in edinstveno, prav tako kot so edinstveni naši otroci.


Za enoto Divača: Barbara Majcen