Jesen pri Polžkih

Po uvajalnem mesecu smo zakorakali v jesen.

Oktobra smo opazovali, kako se spreminja narava. Listi na drevesu so se obarvali, vreme je postajalo hladnejše in včasih nam je lase kuštral veter. Jesen smo prinesli tudi v igralnico, saj so otroci od doma prinašali različne plodove s katerimi smo se igrali. Na prvi jesenski dan smo si ogledali dramatizacijo Pod medvedovim dežnikom. Medved nas je spremljal tudi v igralnici, ko nam je prinesel ročne lutke s katerimi smo se igrali in jih animirali. Veliko smo peli, plesali, igrali na instrumente in se FIT gibali. Obeležili smo tudi teden otroka pod geslom Naše pravice in bili ves teden vpeti v različne zvrsti umetnosti.
V mesecu november so k nam prišle Bibe. Tiste nagajive, nasmejane, radovedne in otrokom všečne. Z njimi smo spoznavali dele telesa in usvajali prve bibarije. S pomočjo bib in ogledovanjem kartonk smo se učili prvih besed in si bogatili besednjak. V tem mesecu smo obeležili Dan slovenske hrane in Tradicionalen slovenski zajtrk. Sadjarka Monika Turk nam je predstavila delo sadjarja ter nas posladkala s sladkimi jabolki, krhlji in sokom. Za tradicionalen zajtrk smo jedli kruh, maslo, med in pili mleko. V tem mesecu smo se odpravili tudi prvič na sprehod. Naši sprehodi so postajali čedalje daljši in vedno bolj smo lahko raziskovali okolico vrtca. Jesen se je počasi poslavljala, mi pa smo bili že v pričakovanju belih snežink in bele zime.

Za enoto Komen: Mojca Mozetič