Tradicionalni slovenski zajtrk

V okviru dneva slovenske hrane, letos že osmo leto poteka projekt »Tradicionalni slovenski zajtrk« (TSZ), v katerega so vključeni slovenski vrtci in osnovne šole z namenom, da pomen kmetijstva, živilske industrije, čebelarstva, ohranjanja čistega okolja v povezavi s pomenom zdrave in uravnotežene prehrane ter gibanja, spoznajo že otroci. Da skozi idejo o nujnosti zajtrkovanja spoznajo, da je potrebno biti pozoren, kakšno hrano jemo in posledično, da je lokalna hrana ustreznejši izbor.

Vse dni, ki so vodile k tradicionalnemu slovenskemu zajtrku, smo v vrtcu bili zelo ustvarjalni. Veliko smo se pogovarjali o čebelah, jih slikali, si ogledali filme , plesali, prepevali pesmi o čebelah…Med ustvarjanjem plakatov smo spoznali marsikatero zanimivost. Obiskal nas je tudi čebelar. Predstavil nam je pomen in življenje čebel. Otroci so lahko pomerjali zaščitno obleko ter z vprašanji preverjali svoje znanje.

Čebelar, gospod Furlan, nam je obljubil, da nas naslednje leto zopet obišče.

Za enoto Lokev: Kocjančič Gabrijela

Fotografije: Nada Mačinkovič in Saša Teraž