Zdravstveno vzgojne delavnice

Sodelovanje med Vrtcem Sežana in Zdravstvenim domom Sežana je zelo pomembno,

saj se strokovni delavci zavedamo, da je zdravstvena vzgoja bistvenega pomena v zgodnjem otroštvu, saj takrat poteka intenziven telesni, duševni in socialen razvoj otroka. Po priporočilih Nacionalnega inštituta za javno zdravje v vrtcu izvajamo različne delavnice.
V vrtcu Lokev smo gostili medicinsko sestro Alešo Birsa, ki nam je nazorno pokazala in nas naučila pravilnega ščetkanja zob. Ogledali smo si tudi poučne filme Zdravi zobki, Čiste roke za zdrave otroke in Ostal bom zdrav.
Medicinska sestra Ana Furlan je obiskala skupino Zajčki in jim predstavila zdrave navade in pomen zdrave prehrane.
Obiskala sta nas tudi reševalca Tina in Andraž, ki sta nam predstavila poklic reševalcev in reševalno vozilo. Otroci so si ogledali notranjost vozila, preskusili merilec tlaka in utripa srca.
Hvala vsem zdravstvenim delavcem za tako poučne dopoldneve. Veliko ste nas naučili.

 

Za enoto Lokev: Branka, Saša in Nada