OPIS ENOTE
STIK Z NAMI

Dogodki enota Senožeče

V vrtcu nam je lepo

Zaradi ukrepov ob razglasitvi pandemije COVID-19 vrtci obratujejo v zmanjšanem obsegu. Otroci so razdeljeni v manjše skupine, po šest otrok.
Kljub temu se v vrtcu veliko dogaja in se vsak dan zabavamo. Če nam vreme dopušča, se veliko časa zadržujemo zunaj, na svežem zraku. Hodimo na sprehode in na igrišče vrtca. V igralnici se veliko igramo v različnih kotičkih, ustvarjamo, telovadimo in se imamo »fajn«.
Na priloženih fotografijah poglejte kako se imamo lepo.
Za vrtec Senožeče: Maja

Pripravili smo sadni napitek

Vsi se dobro zavedamo, kako pomembno je, da poskrbimo za naše zdravje.
V vrtcu za to skrbimo tako, da jemo veliko sadja in zelenjave, pijemo veliko tekočine, se redno gibamo in čim več časa preživimo na prostem.
Na spodnjih fotografijah si poglejte kako smo si pripravili sadni napitek in se z njim okrepčali po gibalni urici.
Za vrtec Senožeče: Maja

Slovenski zajtrk praznuje že 10 obletnico

Kot vsako leto smo ga obeležili tudi mi. Med, maslo, mleko in jabolko so si otroci privoščili ob prazničnem pogrinjku.
Ko smo se okrepčali smo počeli veliko zanimivega. Pogovarjali smo se o zdravi hrani, kje dobimo mleko, kruh, kje naberemo jabolka, poslušali pesem Čebelček in čebelica in se veliko gibali na prostem.
Za vrtec Senožeče: Maja in Vlasta

Dobrodelna akcija: Mala pozornost, za veliko veselje

Vrtec Senožeče se tudi letos pridružuje vseslovenski akciji izdelave voščilnic za starostnike.
Da lahko majhna pozornost res naredi veliko veselje, so že preverili in dokazali, saj akcija letos poteka že peto leto.
Letošnje leto je še posebno težko. Starostniki v domovih ali centrih za starejše so bili deležni izolacije, prepovedi obiskov, strahu in stiske. Prepričani smo, da je sodelovanje v tem projektu najmanj, kar lahko storimo zanje.
Zato vas vabimo, da se nam pridružite.
Bližajo se prazniki, ki bodo zaradi epidemioloških razmer drugačni kot prejšnja leta. Kljub temu jih bo večina lahko preživljala v krogu svojih najbližjih. Žal pa vsi nimajo te sreče, zato vas vabimo, da sodelujete v akciji izdelave voščilnic in tako polepšate letošnje praznike tistim, ki bodo praznični čas preživeli brez svojih najbližjih.
Ustvarjajte s svojimi otroki in polepšajte praznike ljudem v stiski.
Več o akciji si lahko preberite na spodnji poovezavi:

Upamo, da se kmalu spet vidimo v vrtcu. Ostanimo zdravi!
Na spodnjih fotografijah pa si poglejte kako smo ustvarjali v vrtcu.
Otroci in vzgojiteljice vrtca Senožeče

Slikali smo bučo

Na priloženih fotografijah poglejte kako smo slikali.