Vrtec na prostem

Tako radi pogledujemo čez planke in se navdušujemo nad švedskim predšolskim sistemom,

želimo si obiskati avstrijski gozdni vrtec, krasen se nam zdi posnetek angleškega vrtca, v katerem se otroci, vsi v enakih delovnih kombinezonih, igrajo v blatu, pa ne pomislimo, da imamo sami razen veliko večjega števila otrok in manj finančnih sredstev (kar ni zanemarljivo) odlične pogoje za drugačen način dela. V majhnem vrtcu, postavljenem v majhnem kraju, obdanem s hitro dostopno čudovito naravo, kakršen je naš senožeški vrtec, imamo odlične pogoje za izvajanje programa, ki velik del otrokovega dneva namenja bivanju na prostem.
Otrok, ki se v otroštvu redno veliko giba, prevzame aktiven življenjski slog in ga bo nadaljeval tudi v odrasli dobi.
V skupini Dinozavri poskušava, poleg že preverjenih, uvajati naslednje, drugačne oblike dela na prostem:
• Vadbena ura na igrišču
• Dopoldan na igrišču
• Dopoldan na travniku
• Sprehodi v vseh vremenskih pogojih
V tem članku vam predstavljava fotografije vadbene ure na igrišču, v naslednjih prispevkih pa še veliko zanimivih fotografij, ki so nastale v dneh, ki smo jih v zadnjih dveh mesecih izkoristili za aktivno bivanje na prostem.

Za skupino Dinozavri Nadja Božeglav