Praznovanje pomladi v enoti Lehte

Letošnjo pomlad smo v enoti Lehte pričeli z lutkovno igrico Pod medvedovim dežnikom.

Ob zvokih glasbe in senčnem gledališču smo spoznali medveda, lisico, veverico, srno in miško. Slednji so starejše skupine otrok popeljali na orientacijski pohod v gozd, mlajše pa na vrtčevsko igrišče. Otroci so z reševanjem nalog prišli do skritega zaklada.

V raziskovalnem kotičku smo urili svoja čutila. Prisluhnili smo različnim zvokom, prebudili naše brbončice z okušanjem različnih tekočin, spoznavali različne vonjave, raziskovali gustin in se igrali z vodo, ne da bi se zmočili. Kljub dolgotrajnemu spomladanskemu deževju smo se v mesecu juniju gibalno preizkusili na FIT igrišču. Naš prvi gibalni izziv je bila čutna pot, ki se je nadaljevala v pajkovo mrežo. Sledila sta metanje žog skozi odprtine ter hokej s tulci in teniškimi žogicami.

Tik pred začetkom poletje smo se še likovno izrazili z abstraktnim slikanje z gobicami ob zvokih morja.

Pomlad so nam popestrili tudi glasbeni dopoldan z Andrejem Pirjevcem ter otroci iz OŠ Sežana z igrico Trije metulji.

 

Za enoto Lehte: Alenka Lah, Mojca Mozetič in Daša Tavčar

Fotografije: strokovne delavke