Jesen

V začetku jeseni smo dobili obisk.

Obiskala nas je tetka Jesen. Prekrita z listki pisanih barv nam je zaigrala na flavto in nam zapela nekaj jesenskih pesmi. Z zanimanjem smo ji prisluhnili in se ji pridružili pri petju. Obdarila nas je z jabolki, ki smo jih za malico hitro pohrustali.

Ob tednu otroka smo poudarili pravico do igre. Strokovni delavci smo otrokom pripravili dva kotička kjer so se lahko s prijatelji prosto igrali. V prvem je potekala igra z naravnim, v drugem pa z odpadnim materialom. Igrali in raziskovali smo slamo, kamenje, storže, koruzo, lubje, kostanje in orehe. Ustvarjalna igra je potekala s kosi blaga, kartonastimi škatlami različnih oblik, koščki kartona, plastičnimi zamaški, tulci in teniškimi žogicami, ki so jih neumorno spuščali po tulcih pritrjenih na veliko škatlo.

Za enoto Lehte: Jelka Orel