O kako diši ta čaj!

V mesecu oktobru in novembru smo v skupini Ježki, enota Lehte se z otroci pogovarjali na temo kaj mora vsak posameznik storiti za svoje dobro počutje in zdravje.

 

V okviru projekta smo se skupaj s starši družili ob čajanki. Povabili smo med nas želiščarko Jadranko Jerina. Staršem je predstavila posamezne zelišča, povedala, čemu so namenjena, kako jih uporabljamo in kakšen pomen imajo domači zeliščni čaji. Da so vir vitaminov in zdravilnih naravnih učinkov, prijetnega vonja in okusa, ki blagodejno delujejo na naš organizem,ker živimo v dokaj čistem okolju, si lahko vsak od nas nabere in posuši rastline kot so meta, lipa, materina dušica, bezeg. Ti čaji so popolnoma naravni brez konzervansov in umetnih dodatkov. Zeliščarka nam je pripravila mamin čaj. Bil je prijetnega okusa in vonja. Otroci so staršem deklamirali pesmico: Bacili. Vzdušje v igralnici pa smo popestrili s svetlobnimi efekti, glasbo in dobrim počutjem vseh nas.

 

Za enoto Lehte: Stanka Tratnik