Projekt Sobivanje - Živim zdravo

Pri Miškah smo skozi šolsko leto, delali na področju zdravega načina življenja. 

Pri tem smo bili še posebej aktivni pri gibalnih minutkah, vadbenih urah, veliko gibanja na prostem, zdravi prehrani ter higieni rok. Otroci imajo zelo radi gibanje in je za njih zelo pomembno. Z gibanjem raziskuje in dojema svet okrog sebe. Gibanje daje otroku občutek ugodja, varnosti, veselja in dobrega počutja. Športne dejavnosti pozitivno vplivajo na otrokov celostni razvoj.
Vsakodnevno smo se razgibavali na različne načine in uporabljali različne prostore. Poleg telovadnice in igralnice smo uporabili tudi garderobo. Pri gibanju smo uporabili različne rekvizite. Tunele, obroče raznih velikosti, črve, žoge, tulce, poganjalce......
Otroci pri tej starosti imajo zelo radi bibarije, ponazarjanje živalskih gibov in razgibavanje ob glasbi.
Veliko smo se gibali tudi na prostem. Hodili na sprehode ali se igrali v atriju.

 

Nada Uršič