Naša igralnica je postala spalnica


Na spanje v vrtcu smo se pripravljali kar dolgo in komaj čakali ta dan. Na našem koledarju smo označili dan spanja, vsak dan smo črtali minule dneve in šteli, še koliko dni je do takrat. Na spanje smo se zelo dobro pripravili. Otroci so svojim staršem določili naloge, ki jih bodo opravili na večer pred spanjem. Povedali so, katero igračo bodo prinesli za spanje. Naredili smo načrt postavitve ležalnikov po igralnici in postavitve miz ter stolov v garderobi za večerjo. Pogovarjali smo se, kaj bomo prinesli v vrtec, da bomo opravili osebno higieno. Izdelali smo pogrinjke za na mizo. Otroci so doma izdelali okraske, ki so krasile našo spalnico. Povedali so, kaj bi jedli za večerjo. In dobili smo testenine z golažem in palačinke, ki so jih pripravili starši v naši kuhinji. Vse to smo napisali in pritrdili pred igralnico, da so starši vedeli za svoje zadolžitve. Starši so se držali naših določitev. Trenutke čakanja na večerjo smo izkoristili z igro na dvorišču. Starši so z večerjo postregli svoje otroke. Po večerji so starši odšli. Mi pa smo odšli na sladoled. Ko smo se vrnili, je sledilo preoblačenje v pižame, umivanje zob, pravljica, malo crkljanja, smeha in lahko noč. Otroci so celo noč spali mirno.
Zjutraj smo se pripravili za nov dan. Po malici smo si ogledali fotografije. In vprašanje otrok je bilo: Kaj bomo še enkrat spali v vrtcu?

 

Tekst in foto: Vanda Femc