Mini olimpijada

Mini olimpijada je projekt v katerem otroci spoznajo različne športne discipline, velik poudarek pa je tudi na predstavitvi olimpijskega gibanja – olimpijskega in fair play protokola. Na Mini olimpijadi smo zmagovalci vsi. Držimo se namreč načela »pomembno je sodelovati ne vedno zmagati«.

Namen Mini olimpijade je spodbuditi otroke k redni športni aktivnosti ter jih navdušiti za šport in aktivno življenje.

Kot se za veliko športno prireditev najmlajših spodobi, na začetku izvedemo pravi olimpijski protokol z olimpijsko zastavo in baklo, ki jo ob zvokih olimpijske himne na prizorišče prinesejo otroci, udeleženci Mini olimpijade. Sledi še zaprisega športnikov, potem pa se tekmovanja v najrazličnejših športnih panogah lahko pričnejo. Seveda vedno v skladu z olimpijskimi načeli odličnosti, solidarnosti in prijateljstva. Ker sledimo sloganu »Pomembno je sodelovati in ne vedno zmagati«, prav vsi otroci prejmejo priznanje za udeležbo in uspešen nastop.

 

V vrtcu Sežana smo Mini olimpijado izvedli 13.9.2019. Bilo je čudovito.