V vrtcu se počutim dobro

V naši enoti se trudimo in strmimo k temu, da bi otroci radi prihajali v vrtec in se tukaj dobro počutili.


Pri Žogicah skrbimo za dobro počutje tako, da se veliko gibamo, plešemo, hodimo na sprehode, jemo zdravo in raznovrstno hrano. Preko raznih socialnih igric, pogovorov, zgodbic, druženj si pridobivamo veščine za dobre medsebojne odnose in prepoznavanje čustev. Veliko pojemo, poslušamo glasbo, ustvarjamo, se smejemo in seveda skrbimo za higieno.
Ker je sedaj čas prehladov, grip in raznih bolezni, nam je zelo pomembno, da otroke naučimo pravilne higiene rok. V ta namen smo si ogledali lutkovni film »Čiste roke za zdrave otroke« ter medse povabili medicinsko sestro Ano Furlan, ki nas je naučila, kako si pravilno umijemo roke. Pokazala nam je tudi kako se uporablja robček in izpiha nos.

Za enoto Štanjel, Mateja Bežek Kosmač in Denis Lemut