Po dolgih "počitnicah" spet skupaj

In prišel je težko pričakovani dan, ko so se vrata vrtca spet odprla.

Polne mešanih občutkov, smo zjutraj čakale na naše otroke. S svojim prihodom, so otroci pokazali,da so bili vsi dvomi odveč. Kot, da ne bi minilo devet tednov od našega zadnjega srečanja. Prvi dnevi so za nami in minili so v prijetnem, sproščenem in umirjenem vzdušju. Otroci so nama hiteli pripovedovati o svojih doživetjih, kaj vse so počeli medtem, ko se nismo videli. Dotaknili pa smo se tudi virusa, ki je bil tudi vzrok za nepričakovane počitnice.
Izjave otrok o koronavirusu:
- je okrogel z luskami
- je roza barve
- je roza in zelene barve
- te bolijo pljuča, ne moreš dihat
- greš v bolnico in lahko umreš
- se prenaša na ljudi
- se ne smemo tikat po obrazu
- napada naše celice v pljučih.

Otroci so kasneje z vodenimi barvami tudi virus likovno upodobili.

Za enoto Štanjel: Monika Turk in Katarina Černigoj