Mali Medo

Medvedek ni bolan, medvedek je zaspan, pa medved stopa copa cop in iščemo, iščemo, iščemo medvedka…

se je te dni slišalo iz naše igralnice, igralnice otrok iz skupine Žogic. Spoznali smo pravljico o malem medvedu, ki je izgubil svojo dudo in jo pripovedovali ob slikah. Pripravili smo poligon, medvedjo pot, in medvedku iskali dudo, tako da smo hodili, se plazili čez, pod in okrog različnih ovir. Opazovali in prepoznavali smo medvede v knjigah, na slikah in fotografijah ter kazali kje imajo ušesa, smrček, oči, tace, kožuh… Z gibom in mimiko smo prikazovali kako medved spi, je, hodi, se smeje, joka, se jezi, zeha, se pači, itd. Igrali smo se z medvedki, jih dajali spat, jih hranili, crtali in jim peli pesmice. Bobnali smo na velike bobne po medvedjem taktu. Razvrščali smo medvede po velikosti-veliki in mali medvedi, ter po barvi.
Narisanega medveda smo potiskali s posebnim valjčkom in s prstki ter mu pod tace zalepili listke in izdelke dali na razstavo.

Za enoto Štanjel, Mateja Bežek Kosmač in Denis Lemut